Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu

2 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

W tym roku nasze panie z grupy terapeutycznej zaprosiły Krasnoludki do wspólnych rozmów o autyzmie. Panie opowiedziały dzieciom z jakimi problemami zmagają się osoby z autyzmem oraz w jaki sposób my możemy tym osobom pomóc. Kolorem solidarności jest niebieski, a dlaczego akurat ten? Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw. Pewnie stąd jej skojarzenie z autyzmem. Nasze przedszkolaki wspólnie przygotowały plakat z tej okazji, a empatia i wrażliwość naszych przedszkolaków wzrusza nas niejednokrotnie 🙂

Może Ci się również spodoba