Parada Wiosenna

„Radują się drzewa, rozwija się kwiatek,

żegnamy Marzannę, chochoła ze szmatek”

Dzisiak nasze przedszkole jako organizator i gospodarz Parady Wiosennej wraz z lokalnymi przedszkolami witało długo oczekiwaną wiosnę.

Ulicami osiedla przeszedł barwny korowód. Dzieci machały kolorowymi balonami, wstążkami. Ozdobione kotylionami oznajmiały wszystkim, że przyroda budzi się do życia.

Po przemarszu wszyscy zostali zaproszeni do naszego ogrodu. Najstarsza grupa „Smerfy” przygotowała inscenizację o zwyczaju pożegnania zimy. Nie zabrakło w niej konika polnego, żaby, wróbla, zająca, sroki, bociana i oczywiście wiosny.

Marzanna jako symbol zimy po donośnym okrzyku wszystkich dzieci” Hokus pokus czary mary, niechaj wiosny przyjdą dary” została odczarowana w piękną Panią Wiosnę.

Po wspólnym śpiewie, wszystkie przedszkola otrzymały dyplomy oraz upominki.

Na końcu częstowano się przekąskami i pieczonymi kiełbaskami i oczywiście korzystano z uroków wiosny bawiąc się w ogrodzie.

Witaj Wiosno!