“Zabytki Szczecina” – zajęcia otwarte z rodzicami

We wtorek 26 lutego br. rodzice z grupy „Biedronek” przybyli na dzień otwarty do naszego przedszkola.

Cel główny spotkania to wychowanie do wartości, ksztaltowanie postaw patriotycznych u dzieci. Przedszkolaki na zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez swoją Panią pt. :”Zabytki Szczecina – znam swoje miasto” poznały, poprzez bogato ilustrowane publikacje książkowe, najbardziej znane zabytki w swojej miejscowości. Popołudniowe zajęcia z rodzicami stanowiły atrakcyjne dopełnienie wiedzy ogólnej u najmłodszych,  były także zachętą do rodzinnej zabawy z wykorzystaniem wyłącznie surowców naturalnych oraz inspiracją dla wszystkich uczestników do częstszego sięgania po karton, bibułę i nożyczki. Spotkanie rozpoczęto zabawami muzyczno-ruchowymi, a później powstała Baszta Panieńska  zwana także  „Basztą siedmiu płaszczy” w wersji makro😉.

 

Może Ci się również spodoba