Andrzejkowe wróżby

Zebrała się nasza gromada,

Gdy już wieczór zapada.

Chętni do zabawy w andrzejkową noc,

Bo dziś wróżb i magii moc…

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem 30 listopada to czas magii i wróżb. Także i u nas panie nauczycielki przebrane za wróżki, cyganki przeniosły dzieci w ten świat…

W każdej grupie wiekowej przepowiadano dzieciom przyszłość (imię ukochanej/ukochanego, zawód wykonywany w przyszłości, kto otrzyma największy prezent od św. Mikołaja,  ale także były malutkie przestrogi np. aby nie jeść za dużo słodyczy, uważać na przejściu dla pieszych). Starszaki dotykały magiczną kulę, która miała pokazać, czy przez cały rok dzieci były grzeczne (niektórzy mieli duże obawy).

Wspólne tańce wprowadziły przedszkolaki w bardzo dobre humory.

Wszyscy bawili się znakomicie!

 

Może Ci się również spodoba