”Pokażemy co umiemy” – obchody niepodległości

…Uroczysty alarm brzmi,

w auli flagi rozwinięto.

I me serce się raduje,

że obchodzę polskie święto!

Wierszem, przy dźwiękach ręcznej syreny alarmowej dzieci z grupy Biedronek dnia 14 listopada br. zaprezentowały zaproszonym gościom swoje talenty w cyklicznym już programie „Pokażemy co umiemy”. W tym roku aula rozbrzmiała wierszami patriotycznymi, narracją historyczną i pieśniami z okresów I i II wojny światowej. Dzieci upamiętniły w ten sposób trud walki o niepodległość Polski poprzednich pokoleń.

Dzieci z dumą opowiadały o trzech  bardzo ważnych znakach  dla Polski: godle, fladze i hymnie narodowym.  Przedszkolaki przepięknie zaprezentowały się na scenie, dostarczając wzruszeń rodzicom, dziadkom, pradziadkom oraz Paniom ze Związku Kombatantów w Szczecinie. Na zakończenie mali patrioci maszerując we mgle zaśpiewały pieśń pt.:„Deszcz, jesienny deszcz”.  Przedszkolaki otrzymały wiele braw, było też wiele wzruszeń wśród zaproszonych gości. Dzieci w nagrodę otrzymały nagrody książkowe. To była wyjątkowa uroczystość z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

 

 

Może Ci się również spodoba