Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Smętowice”

14 maja wszystkie przedszkolaki udały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego „Smętowice”. Sam początek wyprawy był bardzo ekscytujący ponieważ dla niektórych była to pierwsza jazda autokarem, a i ci którzy już w ubiegłych latach jechały takim pojazdem bardzo przezywały taką formę podróży.

Po dotarciu na miejsce pani gospodarz oprowadziła wszystkich po mini zoo, w którym dzieci podziwiały strusia nandu, emu, mary patagońskie, osły, alpaki, kangury, lemury katta, kucyka, tamarynę złotoręką, kozy, wiewiórki trójbarwne, sowy, ostronosy, żurawie koroniaste, papugi oraz wszelkiego rodzaju drób (bażanty kiściec tajwański, wieloszpon szary itp., łabędzie, gęsi).

Po przekąsce i piciu zachwycone pobiegły korzystać z przeróżnych sprzętów na ogromnym placu zabaw:  statek piracki, poduchy dmuchane, kosmos, mnóstwo zjeżdżalni, domki itp.

Zmęczone i głodne bardzo chętnie zjadły pyszne pieczone kiełbaski z bułeczką. Ale się nasze pociechy zajadały:)

Po całym dniu pełnym atrakcji bardzo szczęśliwi i uśmiechnięci bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola.