Ferie na wesoło

W piątek – 19 stycznia wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zabawach z cyklu „Ferie na wesoło”.

Najmłodsze przedszkolaki- „Muchomorki” uczestniczyły w przeróżnych zabawach z chustą animacyjną – były tym zachwycone… a na koniec wykonały pracę plastyczną pt. „Zimowe śnieżynki”.

W starszych grupach – „Krasnoludki” i „Biedronki”, panie zainicjowały zabawy pt. „Dzień płatka śniegowego”.

Pani Zima, która zostawiła dla dzieci list zaprosiła w nim wszystkich do wspaniałej zabawy: były zimowe zagadki, zabawa muzyczno – ruchowa „Rozruszanka”, układanie śnieżynek na dywanie, rzuty „śnieżkami” oraz kolorowanie i brokatowanie śnieżynek.

Najstarsze zaś grupy- „Pszczółki” i „Smerfy” wzięły udział w licznych zawodach: przejście po taśmie, slalom z orzechem na łyżeczce, skoki po zaspach, przeciąganie liny, a na koniec taniec z balonami i na gazecie, co wywołało najwięcej radości i śmiechu. Oczywiście na koniec wszyscy przy głośnych rytmach muzyki mogli tańczyć swobodnie ile tylko mieli sił…

To był z pewnością bardzo radosny dzień!

 

Może Ci się również spodoba