Święty Mikołaj z wizytą w przedszkolu

Noc z 5 na 6 grudnia to najbardziej emocjonujący czas dla dzieci z całego świata.
U nas jest to także niezwykłe wydarzenie, bowiem w tę noc dzieci z grupy „Pszczółki” i „Smerfy” oczekiwały na Mikołaja… nocując ze swoimi paniami w przedszkolu.
Wspólny wieczór umilała uroczysta kolacja, zabawy przy muzyce, zespołowe prace plastyczne, rozwiązywanie zagadek, a po przebraniu się w piżamki i umyciu się słuchanie przy blasku choinki bajek o tematyce świątecznej.
Bardzo wcześnie rano, gdy jeszcze dzieci spały oczekiwany gość głośnym dzwonkiem obudził wszystkich, przywitał się, wysłuchał śpiewu kolęd, a nawet wziął udział w „piżamowym tańcu”.
Następnie każdemu wręczył wymarzony i oczekiwany prezent.
Mikołaj nie zapomniał oczywiście o młodszych przedszkolakach i tuż po tej wizycie udał się do pozostałych grup.
Dzieci były zachwycone, a jednocześnie bardzo przejęte spotkaniem z Mikołajem.
Wszystkich z pewnością ucieszył fakt, że Mikołaj jeszcze raz z w tym roku przybędzie do dzieci z naszego przedszkola:)