Szalone pokazy taneczne

W dniu 27 kwietnia 2017 r. z odbyły się zajęcia pokazowe dzieci uczęszczających na taniec artystyczny z elementami baletu. Pokaz rozpoczął się blokiem tańców charakterystycznych.

Dzieci z grupy Krasnoludków zatańczyły taniec hiszpański do muzyki Ludwiga Minkusa z baletu „Don Kichot”. Potem tancerki z grupy Pszczółek zamieniły się w smukłe łabędzie tańczące słynne „Pas de quarte” (taniec dla czworga) z baletu „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego, choć biorąc pod uwagę ilość tancerek na scenie, możemy chyba taniec ten nazwać „Pas de dix” (taniec dla dziesięciu tancerzy). Na koniec tej części występu dzieci z grupy Smerfów zatańczyły taniec rosyjski do melodii tradycyjnej w aranżacji muzycznej Aloszy Kosenki.

Na początku drugiej części Smerfy zatańczyły „Kolorowy walc” do muzyki Maurice’a Jarre z filmu „Doktor Żywago”. W tańcu tym zaprezentowały elementy techniki tanecznej jazz modern. Następnie Pszczółki i Krasnoludki wspólnie zatańczyły dwa tańce w stylu street dance. Pokaz zakończyły Smerfy również w stylu street dance, tańcząc do muzyki z filmu Madagaskar autorstwa Hansa Zimmera. Zapraszamy do oglądania zdjęć z występów.

 

Może Ci się również spodoba