Angielski na owocowo

Podczas zajęć otwartych z języka angielskiego grupa Pszczółek przygotowywała sałatkę owocową – „Fruit Salad”. Wspólnie z rodzicami dzieci zaśpiewały piosenkę o zdrowym odżywianiu. Następnie wspólnie przygotowywali sałatkę owocową.

W czasie zajęć dzieci wydawały sobie nawzajem polecenia w języku angielskim i uczyły swoich rodziców nazw owoców w języku angielskim. Po przygotowaniu sałatki dzieci podjęły wyzwanie rozpoznawania owoców tylko po smaku, czym zaskoczyły rodziców, gdyż idealnie rozpoznały wszystkie owoce i podały ich nazwy po angielsku. Następnie rodzice zamienili się miejscami z dziećmi i tym razem to oni musieli odgadnąć nazwę owocu, w czym dzieci dzielnie pomagały swoim rodzicom.

Na koniec zajęć dzieci wspólnie z rodzicami zagrały w „Crazy Fruit Salad” i w rytm piosenki śpiewanej przez dzieci rodzice musiały odnaleźć i zebrać właściwe owoce.
Serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę!

 

Może Ci się również spodoba