Jasełka w przedszkolu

„To wspaniała nowina! Chodźmy do Betlejem…” – słowami tej pastorałki grupa „Pszczółki” rozpoczęła dzisiaj bożonarodzeniowe przedstawienie pod tytułem „Narodziny Pana”.

Na jasełka licznie przybyli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo naszych przedszkolaków, aby wspólnie cieszyć się tym świątecznym i magicznym czasem.

Dzieci w rolach Maryi i Józefa, Pastuszków, Trzech Króli, Diabła, Heroda i Aniołów oraz narratorów w przedstawieniu przypomniały o wspaniałej nowinie sprzed dwóch tysięcy lat, jak również uzmysłowiły  siłę i znaczenie zgody, miłości, szacunku i pojednania w codziennym życiu.

Śpiewanie kolęd i pastorałek wzbogaciły całe spotkanie, a wspólne kolędowanie z gośćmi podkreśliło znaczenie cudownego okresu Świąt Bożego Narodzenia.