Wizyta policjantów w naszym przedszkolu

Czwartek 8 października był dniem oczekiwanym przez wszystkie dzieci. Sprawiła to zapowiadana dzieciom wizyta pracowników Policji. Wszyscy mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak zachować się, kiedy mamy do czynienia z nieznanym nam psem, kiedy zwierzę można pogłaskać i sprawdziliśmy kto szybciej biega – pies czy dzieci. Była też możliwość przymierzenia policyjnego hełmu i próba obejrzenia świata zza kierownicy radiowozu. W salach przedszkolnych Panie policjantki przeprowadziły z dziećmi próby prawidłowego przejścia przez przejście dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym, rozmawiały o bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały odblaski i kolorowanki. Dzieci były urzeczone bezpośrednim spotkaniem z policjantami i już myślą o kolejnej ich wizycie w naszym przedszkolu.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz