Wizyta „Pszczółek” w bibliotece

Dzieci z grupy Pszczółek we wtorek 22 marca były w bibliotece na os. Majowym. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w miejskiej bibliotece. A że byliśmy w filii typowo dziecięcej było nam tam bardzo dobrze. Pani pokazała nam różnego typu książki – malutkie, ogromne, trójwymiarowe i o różnej tematyce. Jedną z nich przeczytała i rozmawialiśmy o niej. Były też zagadki i ćwiczenia równowagi – z książką na głowie. Zostaliśmy poczęstowani cukierkami i zgodnie z zaleceniami pani pracującej w bibliotece, wyczyściliśmy po nich ręce. Wcześniej widzieliśmy przykład kartki nad którą ktoś jadł, pił, dotykał brudnymi rękoma a nawet nie dopilnował młodszego rodzeństwa i kota z pazurkami. Efekty były opłakane.

Na koniec mogliśmy pobuszować w księgozbiorze i oglądać książki, które nam się podobały. Wielu przedszkolaków już zaplanowało wizytę z rodzicami w bibliotece, żeby je wypożyczyć. A więc Drodzy Rodzice – ruszajcie z dziećmi do bibliotek, bo my LUBIMY KSIĄŻKI.

W okolicy naszego przedszkola każde osiedle ma swoją bibliotekę. Jest biblioteka w Dąbiu – ze sporym księgozbiorem dziecięcym , mieszcząca się w renesansowym dworku myśliwskim. Ta na os. Słonecznym czynna jest nawet w sobotę. Jest też biblioteka na os. Bukowym i w Zdrojach. A ta na os. Majowym, w której byliśmy, to specjalna biblioteka dla dzieci. Mając kartę biblioteczną możemy wypożyczać w każdej z tych filii i operować kontem użytkownika-czytelnika przez internet. Szczegóły na stronie internetowej www.mbp.szczecin.pl.

A wracając do naszej wycieczki – pani pochwaliła nasze Pszczółki, że dobrze znają baśnie, trafnie rozwiązują zagadki czytelnicze i bardzo uważnie słuchały czytanej opowieści.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz