Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych świąt w roku. Szczególnie w Polsce obchodzimy je, wykorzystując bogatą bożonarodzeniową tradycję. Ich niepowtarzalny charakter, zapach przystrojonej choinki, śpiew kolęd, wieczerza wigilijna, dzielenie się opłatkiem, zapraszają do przeżywania tego niepowtarzalnego czasu wraz z rodziną i najbliższymi.

Jedną z tradycji Bożego Narodzenia są Jasełka – czyli opowieść o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Aby przybliżyć te wydarzenia i dobrze przygotować się na nadchodzące Święta, dzieci z grupy „Smerfy” przygotowały inscenizację o narodzinach dzieciątka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Piękne teksty wypowiadane przez dzieci występujące w roli aniołów, pasterzy, królów oraz Maryi i Józefa, wzbudziły wiele wzruszenia. Do współuczestnictwa zostali także zaproszeni rodzice, którzy włączyli się, odczytując fragment Ewangelii wg Świętego Łukasza, co jeszcze bardziej podniosło uroczysty charakter występów.

Na koniec goście podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Niech ten czas radości, płynącej ze żłóbka betlejemskiego będzie zaproszeniem do przyjęcia w naszych rodzinach darów zdrowia, miłości, życzliwości, nadziei i pokoju w każdym następnym dniu.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz