Obchody Święta Niepodległości

Nasze przedszkole zaproszone zostało przez Samorządową Radę Osiedla Słoneczne oraz V Pułk Inżynieryjny im. gen. Ignacego Prądzyńskiego na uroczystość z okazji Święta Niepodległości, która odbyła się 7 listopada przy Pomniku Niepodległości na os. Słonecznym.

Dzieci z grupy „Smerfy” i „Biedronki” przyozdobione kotylionami w narodowych barwach z niezwykłą ciekawością wzięły udział w tym szczególnym wydarzeniu. Uroczyście odśpiewany został hymn narodowy i wprowadzona kompania wojskowa, której dowódca wygłosił przemówienie okolicznościowe. Bardzo podniosłą chwilą był również apel poległych połączony ze złożeniem wieńców i wiązanek kwiatów. Przedstawiciele grupy „Biedronki” z panią dyrektor oraz wicedyrektor również uroczyście złożyli wiązankę i znicze na ręce żołnierzy.

Na koniec uroczystości dzieci mogły zobaczyć pokazy walk żołnierzy oraz obejrzeć różne modele broni przygotowane specjalnie dla zainteresowanych. Wielu odważnych przedszkolaków chętnie przymierzyło kamizelki kuloodporne oraz hełmy.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz