Wycieczka autokarowa do portu lotniczego Szczecin – Goleniów

Dnia 30 maja najstarsze przedszkolaki z grupy „Pszczółki” oraz „Smerfy” udały się na wycieczkę autokarową do Portu Lotniczego Szczecin Goleniów im. NSZZ Solidarność.

Dla dzieci dużym przeżyciem było kilka lotniskowych procedur – prześwietlenie ich bagaży, czyli plecaczków i torebek oraz przejście przez bramkę kontrolną, która ma na celu wykrycie metalowych rzeczy. Gdy już wszyscy pomyślnie przeszli kontrolę, weszliśmy na płytę lotniska skąd mieliśmy jedyną i niepowtarzalną okazję obserwowania lądowania i odlotu samolotu. Podziwialiśmy także lotniskowy wóz strażacki, którego wygląd i funkcjonalność bardzo różnią się od tego tradycyjnego, który jest nam wszystkim znany.

Byliśmy również uczestnikami prezentacji specjalistycznego sprzętu oraz rozmowy z umundurowanym pracownikiem straży granicznej. Ratownicy śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ciekawy sposób opowiedzieli nam o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy, a nawet pozwolili nam wejść do środka śmigłowca. Widzieliśmy również z bliska wieżę kontroli ruchu lotniczego i dowiedzieliśmy się, czym zajmują się kontrolerzy pracujący na wieży.

To była bardzo pouczająca, niezwykle ciekawa i pełna wrażeń wycieczka.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz