Wiosenna parada na powitanie wiosny

„Wiosna, wiosna przyszła!
Zróbmy wielkie koło!
Dla naszej wiosenki, śpiewajmy wesoło!”

Dnia 20 marca odbyło się coroczne powitanie wiosny, której organizatorem i gospodarzem jest nasze przedszkole. Najstarsze grupy – „Pszczółki” i „Smerfy” wraz z dziećmi z sąsiednich przedszkoli przeszły w barwnym korowodzie uliczkami osiedla. Do spaceru przy Stawie Rubinowym dołączyły się pozostałe, młodsze przedszkolaczki i pięknie z kolorowymi kwiatami maszerowały w poszukiwaniu wiosenki.

Uwieńczeniem wiosennej parady była zabawa w przedszkolnym ogrodzie, gdzie dzieci prezentowały program artystyczny – wiersze i piosenki na pożegnanie zimy oraz powitanie oczekiwanej wiosny. Aby tradycji stało się zadość, kukła Marzanny została przegoniona, a powitana została symbolicznie okrzykami Pani Wiosna.

Poczęstunek pieczonymi kiełbaskami i łakociami na świeżym powietrzu oraz zabawa przy muzyce wprawiła wszystkich uczestników w prawdziwie wiosenny nastrój.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz