Zabawa andrzejkowa

„Święty Andrzeju daj nam znać, co się będzie z nami dziać”

Dnia 29 listopada wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Na początku wysłuchały wiersza, który wprowadził je w magiczny nastrój. Dowiedziały się również, skąd pochodzi tradycja wróżenia i jakie ma ona znaczenie.

Następnie nastąpił oczekiwany przez wszystkich moment… przepowiadania przyszłości. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach takich jak: „Butelka”, „Imiona”, „Kolory”, „Zawód”, „Grosik”, „Buty”. Wszystkie dzieci z wypiekami na twarzy oczekiwały na wywróżenie im przyszłości, a wszystko oczywiście odbywało się w lekkim, żartobliwym tonie.

Na koniec wzięły udział w zabawie tanecznej na gazetach, przy której było mnóstwo śmiechu. Po niej nastąpiły tańce dowolne przy znanych dźwiękach muzyki. Wszyscy wspaniale się bawili.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz