„Pokażemy, co umiemy” w Smerfach

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„Kto ty jesteś?
Polak mały.
Jaki znak twój?
Orzeł Biały…”

Dnia 12 listopada odbyły się w grupie najstarszych przedszkolaków obchody Święta Niepodległości. Wszystkie dzieci ubrane w strój galowy i przyozdobione w kotyliony w barwach narodowych z niezwykłą podniosłością zaprezentowały szerokiej publiczności swój występ. Składały się na niego wiersze oraz pieśni żołnierskie i patriotyczne tj.: „ Legiony”, „Serce w plecaku”, „Hej, hej ułani”, „Białe róże” oraz uroczysta „Rota”. Wszyscy dumnie odśpiewali Hymn Narodowy. Dzieci pięknie zatańczyły także jeden z najbardziej znanych polskich ludowych tańców – „Krakowiaka”.

Na zakończenie miłą dla ucha niespodzianką dla dzieci i gości był występ solisty pana Mariana Marcinkowskiego, który tenorem odśpiewał pieśni: „Przybyli ułani”, „O mój Rozmarynie”, „Piechota”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” oraz „Ostatni Mazur”. Gromkie brawa były dla wszystkich naszych małych patriotów oraz szanownego gościa.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz