„Pokażemy, co umiemy” w Smerfach

Polak mały.
Jaki znak twój?
Orzeł Biały…”

Dnia 12 listopada odbyły się w grupie najstarszych przedszkolaków obchody Święta Niepodległości. Wszystkie dzieci ubrane w strój galowy i przyozdobione w kotyliony w barwach narodowych z niezwykłą podniosłością zaprezentowały szerokiej publiczności swój występ. Składały się na niego wiersze oraz pieśni żołnierskie i patriotyczne tj.: „ Legiony”, „Serce w plecaku”, „Hej, hej ułani”, „Białe róże” oraz uroczysta „Rota”. Wszyscy dumnie odśpiewali Hymn Narodowy. Dzieci pięknie zatańczyły także jeden z najbardziej znanych polskich ludowych tańców – „Krakowiaka”.

Na zakończenie miłą dla ucha niespodzianką dla dzieci i gości był występ solisty pana Mariana Marcinkowskiego, który tenorem odśpiewał pieśni: „Przybyli ułani”, „O mój Rozmarynie”, „Piechota”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” oraz „Ostatni Mazur”. Gromkie brawa były dla wszystkich naszych małych patriotów oraz szanownego gościa.