Obchody Święta Niepodległości

Nasze przedszkole zaproszone zostało przez Samorządową Radę Osiedla Słoneczne oraz V Pułk Inżynieryjny im. gen. Ignacego Prądzyńskiego na uroczystość z okazji Święta Niepodległości, która odbyła się 8 listopada przy Pomniku Niepodległości na os. Słonecznym.

Dzieci z najstarszych grup przyozdobione kotylionami w narodowych barwach z niezwykłą ciekawością wzięły udział w tym szczególnym wydarzeniu. Uroczyście odśpiewany został hymn narodowy i wprowadzona kompania wojskowa, której dowódca wygłosił przemówienie okolicznościowe.

Bardzo podniosłą chwilą był również apel poległych połączony ze złożeniem wieńców i wiązanek kwiatów. Przedstawiciele grupy „Smerfy” z panią dyrektor oraz wicedyrektor również uroczyście złożyli wiązankę i znicze na ręce żołnierzy. Na koniec uroczystości odbyło się pokonywanie toru przeszkód przygotowanego przez żołnierzy Wojska Polskiego. Wszystkie dzieci dzielnie poradziły sobie z trudnymi zadaniami, czego zwieńczeniem było wręczenie im pamiątkowych długopisów, folderów i plakatów.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz