Festiwal Piosenki Angielskiej i Włoskiej – rozśpiewani poligloci

Dnia 17 maja w naszym przedszkolu odbył się „Festiwal piosenki angielskiej i włoskiej”. Udział w nim wzięły przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych. Nasi najmłodsi podopieczni z kolorowymi balonikami w rączkach zaśpiewali jedną ze swoich ulubionych piosenek „Hello, yellow”. Maluchy świetnie dały sobie radę.

Później zaprezentowały się dzieci z grup Krasnoludki i Biedronki. Była piosenka „Three little ducks”, a głośne „quack, quack, quack” słyszało chyba całe osiedle 😉 Dzieci zaśpiewały również piosenkę „Little mouse” oraz „It’s hot today”.
Najstarsze grupy (Pszczółki oraz Smerfy) zaprezentowały klasykę piosenki angielskiej. Były „Baa baa black sheep”, „Incy wincy spider”, „Hickory dickory” oraz „Humpty dumpty”.

Miło było posłuchać naszych przedszkolaków śpiewających w coraz mniej obcym dla nich języku. Następnie dzieci uczęszczające na zajęcia z języka włoskiego przepięknie zaśpiewały piosenki o zwierzątkach oraz w rytm muzyki wyrecytowały cały alfabet. Niezwykle melodyjny język włoski w wykonaniu naszych milusińskich brzmiał po prostu wspaniale.

Na koniec dzieci otrzymały w pełni zasłużone słodziutkie lizaki. To było bardzo udane popołudnie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zrobimy powtórkę z jeszcze bogatszym repertuarem!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz