Warsztaty „Mali chemicy”…c.d

Czas ferii zimowych w naszym przedszkolu niesie dodatkowe atrakcje! Dzieci z kolejnych grup – „Pszczółki” i „Smerfy” – zdobywają tytuł „Mały chemik”.
Ostatniego dnia stycznia przedszkolaki przeprowadzały niezwykłe doświadczenia chemiczne – wybuchały wulkany, woda zmieniała kolor z fioletowego na różowy, same nadmuchiwały się balony… A to wszystko dzięki Pani Elżbiecie Kościńskiej – mamie naszej Mai. Pani Ela jest z zawodu chemikiem. Przeprowadziła bardzo ciekawe eksperymenty chemiczne z wykorzystaniem akcesoriów z pracowni chemicznej i bezpiecznych odczynników.
Wszystkie dzieci otrzymały od Pani Eli imienne plakietki „Mały chemik”. Zajęcia były niezwykle kształcące, widowiskowe i sprawiły dzieciom dużo radości.
Dzieci z grup młodszych przyglądały się z ciekawością i pewną rezerwą – co też się wyprawia u tych starszaków!

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Pani Elżbieto! – za Pani czas i zaangażowanie.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz