Wycieczka do Urzędu Wojewódzkiego

28 kwietnia grupy Pszczółek i Smurfów wybrały się na wycieczkę do Urzędu Wojewódzkiego. Już idąc w kierunku jego siedziby mogliśmy podziwiać jak imponujący i piękny jest to budynek.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania schronu z czasów zimnej wojny. Obejrzeliśmy agregat prądotwórczy, instalację wytwarzającą nadciśnienie powietrza mogliśmy je nawet na chwilę uruchomić.

W schronie oglądaliśmy urządzenia służące do pomiarów i wykrywania skażenia i promieniotwórczości, dzież ochronną oraz maski przeciwgazowe. Chętne dzieci mogły takie maski przymierzyć.

Następnie zeszliśmy do podziemi gdzie znajduje się tunel prowadzący w kierunku rzeki Odry, a który został zamurowany w obawie przed powodzią. Kolejnym punktem zwiedzania był gabinet wojewody, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

Na tarasie widokowym Wieży Meteorologicznej podziwialiśmy przepiękną panoramę miasta. Na koniec wycieczki mieliśmy okazję obejrzeć jeszcze niedokończoną makietę Urzędu Wojewódzkiego. Po 2 godzinach zwiedzania i przejściu niezliczonych ilości schodów, pełni wrażeń ale bardzo szczęśliwi, wróciliśmy do przedszkola.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz